مقالات

مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی

ابزار پرتو

پیچ گوشتی های شارژی از ابزارآلات پرمصرف در پروژه های صنعتی و خانگی هستند که در هنگام باز و بسته کردن پیچ مورد استفاده قرار می گیرند. از پروژه های DIY تا تولید مبلمان و پروژه های ساختمانی از پیچ گوشتی شارژی استفاده می شود تا انجام این پروژه ها در مدت زمان کوتاه تر و با صرف انرژی کمتری به پایان برسد. همچنین از دیگر مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی این است که به کاربر امکان انجام عملیات های سخت و پیچیده را با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری می دهد.

مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی

در گذشته برای باز و بسته کردن پیچ ها از پیچ گوشتی های دستی استفاده می شد اما امروزه با ورود انواع پیچ گوشتی های شارژی به بازار به دلیل قدرت بالا و صرفه جویی در زمان انجام کار، انواع پیچ گوشتی شارژی جایگزین پیچ گوشتی های دستی شدند.این ابزار شارژی بسیار کارآمدتر از انواع دستی آن است و ارگونومی به کار رفته در آن از خستگی دست کاربر در فعالیت های طولانی مدت جلوگیری می کند. با توجه به مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی این ابزار مورد استقبال بسیاری از نجاران، تعمیرکاران، کابینت سازان و … قرار گرفته است.

1. حمل و نقل آسان

 

دریل شارژی ادون مدل AD21A
دریل شارژی ادون مدل AD-12CA
دریل شارژی ادون مدل AD-12A

از بازرترین مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی سهولت حمل و نقل برای کاربر است. همانطور که می دانید پیچ گوشتی های برقی انرژی مورد نیاز خود را از برق تامین می کنند. بنابراین جهت استفاده محدود به متراژ خاصی هستند که در آن جا پریز برق وجود داشته باشد.اما مدل شارژی پیچ گوشتی ها با استفاده از باتری کار می کنند و امکان استفاده در فضای خارج از خانه و محیط هایی که دسترسی به پریز برق دشوار است را فراهم می کنند. در این صورت تا هنگامی که به طور منظم باتری پیچ گوشتی شارژی را تا ظرفیت کامل شارژ نمایید، امکان جابه جایی و استفاده از آن را در مکان های مختلف بدون محدودیت متراژ خواهید داشت.

2. انعطاف پذیری بالا

دومین مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی که آن را به ابزاری محبوب و مورد علاقه بسیاری از کاربران تبدیل کرده، انعطاف پذیری بالای آن در موقعیت های خاص می باشد. به عنوان مثال زمانی که قرار است عملیات سوار کردن قطعه ای از مبلمان و یا کابینت را انجام دهید، با تعداد زیادی از پیچ سر و کار خواهید داشت که برای باز کردن و بستن آن ها احتمالا در محیط های بسته با فضای کم روبه رو خواهید شد و نیاز است به صورت دراز کشیده و یا نشسته عملیات را انجام دهید.

همچنین در برخی مواقع مجبور به قرار دادن پیچ در مکانی خاص هستید که لازم است پیچ گوشتی در زاویه خاصی قرار بگیرد. در این گونه شرایط استفاده از پیچ گوشتی شارژی گزینه ایده آل تری نسبت به مدل برقی آن است و با طراحی کوچک و جمع و جور و انعطاف پذیری بالا به شما در باز و بسته کردن پیچ ها در شرایط خاص کمک می کند.

ابزار پرتو

3. ایمنی برای کاربر و سایر افراد

برای افرادی که حرفه آن ها مرتبط با پروژه های مختلف ساختمانی و صنعتی است، ایمنی از موارد بسیار مهم محسوب می شود. استفاده از ابزارآلات برقی می تواند خطرساز باشد و باعث بروز حوادثی شود. به عنوان مثال ممکن است کابل یا سیم یک ابزار برقی در هم پیچیده و یا به اشیاء سنگینی گیر کند؛ در این صورت ایمنی کاربر را به خطر می اندازد و حوادثی مانند برق گرفتگی را به همراه دارد.

وجود کابل در پیچ گوشتی های برقی نیز می تواند خطرهایی برای افرادی که در آن مکان تردد می کنند، به وجود آورد. چنانچه افرادی که در آن محیط تردد می کنند و در حال رفت و آمد هستند، وجود کابل پیچ گوشتی شارژی را در مسیر متوجه نشوند، به زمین خورده و آسیب می بینند. بنابراین سومین مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی را می توان حفظ ایمنی کاربر دانست.

4. قدرت تطبیق پذیری بالا

در انواع پروژه های مختلف از پروژه های صنعتی، ساختمانی و ریخته گری تا انجام پروژه های DIY در خانه همانند سرهم بندی اثاثیه منزل می توان از پیچ گوشتی شارژی استفاده نمود. بنابراین تطبیق پذیری بالا در انواع پروژه های مختلف از دیگر مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی می باشد. نمونه دیگری که نشان دهنده قدرت تطبیق پذیری بالای این ابزار شارژی است، استفاده از آن در نجاری و تعمیرگاه ها می باشد که برای انجام امور روزانه خود بارها از پیچ گوشتی شارژی استفاده می کنند.

5. سرعت عمل

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز گفته شد، از مهمترین و بارزترین مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی صرفه جویی در زمان است. تمامی کاربران می توانند با بهره گیری از پیچ گوشتی های شارژی در سریع ترین زمان ممکن و با صرف کمترین انرژی پیچ های زیادی را باز و یا بسته کنند.

همچنین در مقایسه با پیچ گوشتی های برقی استفاده از مدل شارژی باعث شده تا زمانی برای پیدا کردن پریز برق به هدر ندهند و تمام وقت خود را صرف اتمام به موقع پروژه کاری خود کنند. کاربران بهتر است پس از انجام کار در طول روز مابقی زمان را در شب به شارژ شدن دریل شارژی خود اختصاص دهند تا ابزارشان برای کار در روز بعد آماده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *